Antwoorden op de meest gestelde vragen

Veelgestelde vragen

Hier vind je antwoorden op de meest gestelde vragen over Wittebrug. Heb je een vraag die hier niet beantwoord wordt? Neem dan contact met ons op via het contactformulier.

Terug naar private lease via ikrij.nl

Bekeuringen

Alle private lease vragen omtrent bekeuringen verlopen via onze zusteronderneming IKRIJ.NL.
Moet ik mijn NAW-gegevens verstrekken als ik meer dan 30 km/u te hard heb gereden? +

Een overschrijding van meer dan 30 kilometer wordt niet gezien als een overtreding volgens de Wet Mulder. Er geldt dan een speciale procedure waarbij jij en de leasemaatschappij wettelijk verplicht zijn om NAW-gegevens van de bestuurder te verstrekken. De zaak wordt behandeld door de Officier van Justitie.

Wat moet ik doen als ik het niet eens ben met de bekeuring? +

Je kan in beroep gaan tegen de bekeuring. Je tekent dan bezwaar aan tegen de eerste beschikking. Omdat het kenteken is geregistreerd op IKRIJ.NL heb je hiervoor een machtiging nodig. Deze kun je opvragen bij de afdeling Contractbeheer via cb@wittebruglease.nl of 070-3429414.

De behandeling van het bezwaar duurt ongeveer 16 weken. Als de Officier van Justitie jouw beroep inwilligt dan stort het Centraal Justitieel Incasso Bureau (CJIB) het bedrag terug op de rekening van Wittebrug Lease. Dit wordt door ons vervolgens aan jouw werkgever gecrediteerd. Je vindt meer informatie op de website van het Openbaar Ministerie: www.om.nl/onderwerpen/verkeer.

Hoe werkt het met een bekeuring uit het buitenland? +

Indien je een verkeersovertreding begaat of te weinig parkeergeld betaalt ontvangt IKRIJ.NL meestal de bekeuring. Deze wordt aan jou doorbelast.

Wie ontvangt de bekeuring als ik een overtreding bega? +

Indien je een verkeersovertreding begaat of te weinig parkeergeld betaalt ontvangt IKRIJ.NL meestal de bekeuring. Deze wordt aan jou doorbelast.